YÜKLENİYOR

Yanal Kayma Testi

Yanal Kayma Testi
Ertuğrul Oto Ekspertiz servisinin Çaycuma ekspertiz hizmetinin beşinci adımı yanal kayma testidir. Almayı düşündüğünüz aracın fabrika çıkışı rot ayarına sadık olup olmadığı bu testle ortaya çıkmaktadır. Test temelde aracın ilgili dingile ait tekerleğinin yürüme hızının ve sapmasının olup olmadığını tespit etmek için ölçüm platformunun üzerinden geçirilme ile yapılır. Rot ayarı ve aks kontrolleri de bu sırada yapılır. Ölçüm sonuçları raporlanarak alıcıya sunulur. Çıkan tüm bu sonuçlar raporlar halinde imzalı kaşeli bir şekilde sizlere sunulur. Otomobilin ön lastiklerle arka lastiklerinin birbirine uyumunun ölçüldüğü testtir. Otomobilin 1 km lik düz yol boyunca seyir halinde iken direksiyonu serbest bırakıldığında ne kadar sapma yaptığını ölçer. Güvenli sürüşün en önemli unsurlarından biri olan ön ve arka dingillerdeki rot ayarlarını yani toe açılarını kontrol eden bir yanal kayma testi makinasıdır. Test yapmak için otomobilin tekerleğini yavaş bir şekilde platformun üzerinden geçirmek yeterli olacaktır. Test sonucunda ön ve arka dingillere ait yanal kayma miktarları m/km cinsinden ekranda belirecektir. Düz yol boyunca, araç seyir halinde iken direksiyon serbest bırakıldığında sapma miktarını simule ederek ölçer. Bu sayede aracın rot ve aks boşlukları kontrol edilmiş olur. Çaycuma oto ekspertiz test sonrası vereceğimiz rapor sonucuna göre sapma değerlerini öğrenebilirsiniz.
 
En sağlıklı araç tetkiki ve muayenesi ile kısa sürede araç hakkında en detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Çaycuma Oto ekspertiz bu konudaki eksikliğiniz tam anlamı ile gideriyor. Uzman oto motor ve kaporta ustaları eşliğinde gelişmiş teknolojik cihazlarla yapılan tetkikler raporlanıyor ve bilginize sunuluyor. Çaycuma oto ekspertiz istasyonunda, araç motor testi ile motorunuz mercek altına alınıyor. Motorun gücü tork değerleri grafiğe dökülerek tam bir analiz yapılıyor. Motor kayıpları ortaya çıkarılarak sorunlar tespit ediliyor. Fren sisteminiz analiz ediliyor, yalpa kontrolü yapılarak ortaya çıkan dengesizlikler tespit ediliyor. Aracınızın süspansiyon testi birkaç saniye içinde yapılarak aracınızın güvenliği yol tutuş gücü bilgisayar destekli cihazlarla ölçülerek sağlıklı bilgi edinmeniz sağlanıyor. Kaportanızda olası parça değişimleri, boyalı parçalar bir bir ortaya çıkarılıyor. Aracın en önemli aksamı olan motorun ne durumda olduğu en ince ayrıntılara kadar Avrupa Standartları baz alınarak ölçülüyor ve rapor ediliyor. Motor yağında oluşan kaçaklar, şanzıman yağında oluşan kaçaklar, balatalar ve diskler, egsoz tertibatı, Motor soğutma sistemi(radyatör), Klima sistemi, alt takımların durumu, debriyaj, fren el freni sistemi, motor şanzıman elektronik beyin arızaları, lastik durumu, rot balans ayarları en ince ayrıntılara kadar rapor edilebilmektedir.
 
Eski usüllerle motor ustalarının elle ve gözle yaptıkları yüzeysel muayene devri bitti. Aracınızda karanlıkta kalan aydınlanmamış her nokta Çaycuma oto ekspertiz ile aydınlanıyor. Araç satın alırken ne aldığınızı bilmek sizin en temel hakkınız. Uzmanı olmadığınız böylesi bir alanda kötü sürprizlerle karşılaşmamak için hemen Ertuğrul Oto Ekspertiz merkezine gelerek satın alacağınız aracın her türlü eksiğini rapor edebilir, aracın masraflarını ortaya çıkarabilirsiniz. Çok uygun fiyatlarla teknolojik cihazlar eşliğinde ve yılların tecrübelerine sahip ustaların bilgileri ışığında yapılan testlerle aracınızda oluşan veya oluşmaya yeni başlamış arızaları kısa sürede ortaya çıkarabilirsiniz.